Na jakiej wysokości zamontować deszczownicę?

Na jakiej wysokości zamontować deszczownicę?

Deszczownica symuluje efekt deszczu i wisi wysoko nad Tobą na ramieniu prysznicowym lub na wylocie pokrywy. Woda spływa z dużej głowicy prysznicowej jak ciepły letni deszcz. To sprawia, że ​​kąpiel pod prysznicem jest przyjemna i relaksująca. Jednak podczas instalacji należy wziąć pod uwagę kilka punktów. Przede wszystkim pojawia się pytanie na jakiej wysokości deszczownica powinna zostać zamontowana?

Deszczownica prysznicowa – kompletny poradnik, który musisz przeczytać

Optymalna wysokość montażu deszczownicy zależy od Twojego wzrostu. Idealnie odległość między głowicą prysznica a głową powinna wynosić od 20 do 30 centymetrów. Jeśli masz 1,70 metra wzrostu, idealna wysokość na jakiej powinna zostać zamontowana deszczownica prysznicowa, wynosi około dwóch metrów. Jeśli odległość między prysznicem a twoim ciałem jest zbyt duża, woda za bardzo się ochładza.

W takim przypadku podczas kąpieli pod prysznicem należy ustawić wyższą temperaturę, a tym samym zużywasz więcej energii. Na dłuższą metę wpływa to na Twój portfel. Jeśli odległość do głowy jest zbyt mała, efekt deszczu nie będzie optymalny, ponieważ woda nie jest wystarczająco rozprowadzana. Dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednią równowagę, gdy pojawi się pytanie na jakiej wysokości deszczownica prysznicowa powinna się znaleźć.

 

Zestaw prysznicowy z deszczownicą – zobacz, dlaczego warto go kupić

Wysokość montażu deszczownicy można optymalnie zmierzyć, jeśli wszyscy użytkownicy są tej samej wysokości. W gospodarstwie domowym często mieszkają osoby o różnym wzroście, zwłaszcza w rodzinach z dziećmi. W tym przypadku rozwiązaniem może być zestaw prysznicowy z deszczownicą o regulowanej wysokości.

Dzięki temu wszyscy domownicy mogą cieszyć się przyjemnym doznaniem pod prysznicem. To, jak duża jest zmienność ustawienia wysokości, zależy od modelu i producenta. Sprawdź deszczownice na stronie: https://sklepmo.pl/pol_m_Lazienka_BATERIE_Deszczownice-215.html

Wysokość montażu armatury prysznicowej pod prysznicem zależy wyłącznie od Ciebie. Średnia wartość to około 110 centymetrów nad ziemią. Dzięki temu osoby o średnim wzroście mogą łatwo odczytać termostat i obsługiwać go bez wysiłku. Do wyboru są jest również deszczownica podtynkowa, która zgrabnie wpisuje się w aranżację łazienki.

  Zwiększ wydajność swojej firmy za pomocą SAP hana