Dla małych łazienek idealne są płytki łazienkowe

Obecne czasy dają nam naprawdę ogromne możliwości. W tej teraźniejszości bardzo łatwo jest stworzyć łazienkowy majstersztyk. Aby takie cudo uzyskać po pierwsze należy wybrać odpowiednie wzory oraz ekspresję płytek. Będą one delikatne i lekkie, a odpowiednio dobrana kolorystyka do głównego korpusu płytki doda uroku. Ważnym aspektem jest również wybór kształtu, nadruku oraz form geometrycznych. Zastanów się również czy płytki mają być matowe, czy może glazurowane.

Ciekawie również wygląda kontrast pomiędzy główną powierzchnią płytki, a wypełnieniem szczelin. Z kolorystycznego punku widzenia warto wybrać błękit albo ziemskie tony. W nowych kolekcjach są to bardzo pożądane kolory. Aby dowiedzieć się więcej i zobaczyć wiele ciekawych kolekcji płytek zapraszamy na stronę Grupy Mo: Grupamo/płytki ceramiczne

Zastosowanie efektu 3D w łazienkach

Szarość nie jeden ma odcień. Dobierając odpowiednio kilka zakurzonych odcieni uzyskamy bardzo ciekawy efekt trójwymiarowości. Zaś odpowiednie geometryczne kształty, stworzone na zmianę z matowych lub szklanych powierzchni dodatkowo nadadzą łazience dynamiki. Taśma zawiera standardowo czarno-białe płytki jako bazę. Posiadają one aż pięć odcieni oraz dodatkowo osiem wzorów do wyboru. Wydawać by się mogło, że małe kolorowe wzorki umieszczone na płytkach nie mają żadnego sensu. Taśmę można stosować praktycznie wszędzie, wewnątrz, na zewnątrz, na ścianach czy podłogach. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Ponadto jest ona bardzo łatwa w utrzymaniu czystości jak i samej możliwości czyszczenia. Jest to bardzo funkcjonalne. Duży wybór kolorystyczny i geometryczny daje ogromne pole do popisu. Bardzo łatwo jest stworzyć coś oryginalnego, nowoczesnego a zarazem pełnego i artystycznego.

Płytkowe trendy w łazienkach

Obecne trendy dotyczące używania ciekawych płytek i rozwiązań w łazienkach coraz częściej są też przenoszone na pozostałe przestrzenie mieszkalne. Różnorodność wyboru odcieni oraz faktur sprawia, że istnieje nieograniczona liczba ciekawych rozwiązań. Aktualnie na stoiskach producentów z meblami łazienkowymi, tekstyliami czy różnymi akcesoriami możemy zaobserwować kolor oraz odcienie zieleni. Najczęściej projektanci starają się naśladować ciemny, matowy odcień roślin. Mówi się, że w nadchodzących trendach będzie to jeden z najpopularniejszych kolorów. Warto zmienić coś w swojej nudnej łazience, dodać trochę roślin, drewnianych akcentów i w momencie uzyskać nowoczesne wnętrze w ekologicznym stylu.

  Funkcjonalność kontra kurz

Oprócz zieleni i jej odcieni, biel również nie straci na popularności. Był, jest i prawdopodobnie zawsze będzie głównym kolorem urządzeń sanitarnych w łazience. Dzięki bieli możemy ochłodzić całe pomieszczenie. Modne stały się także białe baterie prysznicowe z dodatkowymi szklanymi elementami. Idealnie łączą się one z ciemnymi płytkami na dnie kabiny prysznicowej.