Objawy udaru mózgu

Każdy udar mózgu, nawet przejściowy, jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia osoby taki udar przechodzącej. Trzeba przecież pamiętać, że nawet, jeżeli udar nie powoduje trwałego kalectwa, to jednak w momencie jego wystąpienia w mózgu pacjenta mogą zajść jakieś nieodwracalne zmiany. Może on na przykład częściowo stracić pamięć, zmienią się jego upodobania kulinarne i będzie musiał od początku przyzwyczajać się do otaczającego go świata.

Taki stan jest bardzo niepokojący i sprawia, że pacjent zaczyna bardzo się stresować. Oczywiście z przejściowymi tego typu objawami można nauczyć się żyć i nie trzeba się nimi tak bardzo przejmować. Nie można jednak zapominać, że mocniejszy udar może doprowadzić do paraliżu, a nawet do śmierci.

Pomimo tego, że udar mózgu jest tak dość powszechnie znany, to nie zawsze bywa w porę zauważany i diagnozowany. Dzieje się tak dlatego, że udaru mózgu objawy bywają bardzo różne. Jednymi z nich jest nagła utrata przytomności połączona z dalszymi objawami pojawiającymi się już po dojściu człowieka do pełnej świadomości. Jednak udaru objawy mogą być także bardziej niezauważalne.

Dzieje się tak wówczas, gdy udar mózgu powoduje zaburzenia mowy, złe widzenie, osłabienie słuchu czy chwilową dezorientację. Wówczas osoby, z którymi przebywa chory przechodzący udar mogą nie zauważyć od razu, że dzieje się z nim coś niepokojącego. Oczywiście stan osoby chorej będzie widoczny po jakimś czasie, na przykład podczas dłuższej rozmowy. Może się jednak zdarzyć, że po pierwszym, niezbyt groźnym udarze, przyjdzie kolejny.

  Dar natury - polska woda źródlana